Lynk & Co 900: sześciomiejscowy hybrydowy SUV, napęd i co wiedzieć przed zakupem
Lynk & Co 900 — największy model „Lynk & Co“, zaprezentowany w 2025 roku sześciomiejscowy ładowalny hybrydowy SUV na platformie „SPA Evo“. Przeglądamy jego napędy, wyposażenie i to, co ważne wiedzieć dla kupującego.
Lynk & Co 900 krótko
Lynk & Co 900 po raz pierwszy zaprezentowany 3 stycznia 2025 roku, a szczegółowe informacje opublikowano 12 marca. Zamówienia zaczęto przyjmować 25 marca, a sprzedaż rozpoczęła się 28 kwietnia. To luksusowy SUV z napędem hybrydowym o trzech rzędach siedzeń i sześciu miejscach, największy model firmy.
Został zbudowany na platformie „SPA Evo” — zmodernizowanej wersji architektury „Volvo” „SPA”. Współczynnik oporu powietrza — 0,291 Cd, kąt nachylenia przodu — 20°. Dostępne są felgi o średnicy 20 i 21 cali oraz pięć kolorów karoserii. System oświetlenia wykorzystuje ponad 10 tysięcy elementów LED.
Wnętrze i wyposażenie
Wnętrze dominuje 30-calowy ekran 6K, który sięga od środka do strony pasażera. Jest 12,66-calowy panel przyrządów, 95-calowy system wyświetlania AR na szkle, dwa bezprzewodowe ładowarki o mocy 50 W i 30-calowy składany ekran dla pasażerów tylnych. Standardowy system audio ma 23 głośniki, a dodatkowo dostępny jest system „Harman Kardon” z 31 głośnikami.
Wszystkie siedzenia są ogrzewane i masażujące, pierwsze dwie rzędy — dodatkowo wentylowane. Samochód ma zawieszenie pneumatyczne z dwoma kamerami i ciągłym zarządzaniem amortyzacją, a w najwyższej wersji wyposażenia — także kierowanie tylnych kół, pozwalające na manewrowanie na mniejszym obszarze.
Systema wspomagania jazdy oparta na „Nvidia Drive Thor“ (w najwyższych wersjach) lub „Orin-X“ (w niższych). Uzupełnia ją jeden „LiDAR“, pięć radarów, jedenaście kamer i dwanaście czujników ultradźwiękowych.
Przekładnie
Wszystkie trzy przekładnie — EM-P ładowany hybryda z napędem na wszystkie koła. Główna (około 530 kW, 710 KM) ma 1,5-litro turbodoładowany silnik benzynowy, dwa silniki elektryczne i baterię NMC o pojemności 43,3 kWh, która pozwala przejechać około 220 km tylko na elektryczność według cyklu CLTC.
Średnia (około 540 kW, 720 KM) ma 2,0-litro turbodoładowany silnik i baterię „Freevoy“ (mieszanka elementów NMC i jonów sodu) o pojemności 52,4 kWh, która pozwala przejechać około 280 km tylko na elektryczność (CLTC). Najwyższa (około 650 kW, 870 KM) ma ten sam silnik, baterię i dwa tylne silniki elektryczne; przyspieszenie do 100 km/h — mniej niż 5 s.
W październiku 2026 roku zaprezentowano zmodernizowaną i nieco wydłużoną wersję „900L“ z przeprojektowanym przodem.
Co wiedzieć o zakupie Lynk & Co 900
To nowy model, więc oferta używanych samochodów jest mała, a ich historia krótka. Poproś o raport o stanie baterii, historię ładowania i informacje o aktualizacjach oprogramowania. Technologia baterii (np. mieszanka jonów sodu) jest nowa, więc zainteresuj się gwarancją.
Samochód jest duży, więc sprawdź, czy zmieści się w twoim garażu i miejscach parkingowych. Wiele funkcji zależy od oprogramowania, a sieć serwisowa w Polsce może być ograniczona — z góry wyjaśnij, kto wykona serwis techniczny.
Wersje według przekładni
Nazwy wersji różnią się w zależności od rynku, dlatego przedstawiamy wersje według napędu.
Pagrindinė (1,5 l, 43,3 kWh)
od 2025 r.Najtańszy napęd.
- 1,5 l turbo silnik i dwa silniki elektryczne
- Bateria NMC o pojemności 43,3 kWh
- Około 220 km na jednym ładowaniu (CLTC)
Vidutinė (2,0 l, 52,4 kWh)
od 2025 r.Silniejsza wersja z większą baterią.
- 2,0 l turbo silnik i dwa silniki elektryczne
- Bateria „Freevoy“ o pojemności 52,4 kWh
- Około 280 km na jednym ładowaniu (CLTC)
Viršutinė (2,0 l, du galiniai varikliai)
od 2025 r.Najsilniejsza wersja.
- 2,0 l turbo silnik i trzy silniki elektryczne
- Około 650 kW (870 KM)
- Przyspieszenie do 100 km/h — mniej niż 5 s
900L
2026 r.Zaktualizowana i nieco wydłużona wersja.
- Przeprojektowany przód
- Łączenie reflektorów w jeden poziomy blok
- Półukryte klamki drzwiowe
Porównanie biegów
| Pagrindinė | Vidutinė | Viršutinė | |
|---|---|---|---|
| Dla kogo | Na co dzień | Więcej mocy i zasięgu elektrycznego | Dla szczególnie dynamicznej jazdy |
| Silnik | 1,5 l turbo | 2,0 l turbo | 2,0 l turbo |
| Moc systemu | Około 530 kW (710 KM) | Około 540 kW (720 KM) | Około 650 kW (870 KM) |
| Bateria | 43,3 kWh NMC | 52,4 kWh „Freevoy“ | 52,4 kWh „Freevoy“ |
| Zasięg na jednym ładowaniu (CLTC) | Około 220 km | Około 280 km | Około 280 km |
| Cena na rynku używanych (w przybliżeniu) | €€€ | €€€ | €€€ |
Dla większości kupujących najbardziej odpowiednia będzie wersja średnia: ma większą baterię i mocniejszy silnik niż podstawowa, a najwyższy wariant przeznaczony jest dla tych, dla których ważna jest wyjątkowa dynamika.
Zalety
- Sześcioosobowe wnętrze z dużymi ekranami
- Bardzo mocne napędy hybrydowe z ładowaniem
- Pneumatyczne zawieszenie, a w najwyższej wersji wyposażenia — kierownica z regulacją kąta obrotu tylnych kół
- Zaawansowany system wspomagania jazdy
Wady
- Duży samochód, trudniejszy do zaparkowania
- Nowe technologie (bateria, oprogramowanie) jeszcze nie mają długoterminowego doświadczenia w użytkowaniu
- Bardzo mała oferta samochodów używanych, ograniczona obsługa
Najczęściej zadawane pytania
Ile miejsc ma Lynk & Co 900?
To samochód sześciomiejscowy z trzema rzędami siedzeń.
Ile Lynk & Co 900 przejedzie na jednym ładowaniu?
Według producenta (cykl CLTC) — około 220 km w podstawowej wersji i około 280 km w średniej oraz topowej. Rzeczywisty zasięg będzie mniejszy.
W czym różni się Lynk & Co 900L od 900?
Lynk & Co 900L — zmodernizowana i nieco wydłużona wersja: przeprojektowana przód, zintegrowane w jeden poziomy blok reflektory, przeprojektowany zderzak z chromowymi akcentami i półukryte klamki drzwi.
Zaktualizowano 2026-10-21 · Wersje wyposażenia różnią się w zależności od rynku i rocznika — sprawdź wyposażenie konkretnego auta. · Przetłumaczono automatycznie





























