Mercedes-AMG GT: C190 ja C192 põlvkonnad, mootorid ja versioonid
Mercedes-AMG GT on sportlik kupee, mille lõi algusest lõpuni AMG. Teeme ülevaate esimesest C190 ja teisest C192 põlvkonnast, mootoritest, peamistest versioonidest ning sellest, mida tasub kasutatud AMG GT ostmisel kontrollida.
AMG GT lühidalt
AMG GT esitleti 2014. aastal SLS AMG järeltulijana. Esimesel põlvkonnal on pikk kapott, madalal paiknev kaheinimesesalong ja V8-mootor, mis on paigutatud esitelje taha – auto keskosa poole. Kupee kõrval toodeti ka pehme katusega Roadsterit.
Oluline on mitte segi ajada: neljaukseline Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé (X290) on hoopis teine auto – suur sportlik liftback teiste mootorite ja oluliselt suurema ruumiga reisijatele. Selles artiklis räägime kaheukselisest GT-st.
C190 ja C192 – mis on vahet?
Esimene põlvkond C190 (2014–2021) on klassikaline tagaveoline sportauto 4,0-liitrise V8-biturbomootoriga ja tagasillal paikneva 7-käigulise kahe siduriga käigukastiga. Versioone on palju: GT, GT S, GT C, GT R, limiteeritud GT R Pro ja ekstreemne Black Series. 2019. aastal uuendatud mudel sai digitaalse näidikutabloo ja uue nuppudega rooli.
Teine põlvkond C192 (alates 2023. a) on välja töötatud koos uue SL-iga. See on suurem, võib mahutada kaks väikest tagaistet ning enamikul versioonidel on 4MATIC+ nelikvedu. Kahe siduriga käigukasti asemel kasutatakse 9-käigulist AMG Speedshift MCT automaatkäigukasti ja salongis laiub suur vertikaalne ekraan. Uus GT on igapäevaselt mugavam, kuid mitte nii terav kui esimene põlvkond.
Järelturul on kõige rohkem esimese põlvkonna autosid. Kui teie jaoks on olulised igapäevane mugavus ja nelikvedu, valige C192, aga kui otsite puast sõidunaudingut ja klassikalist tagaveo tunnetust – C190.
Mootorid ja käigukastid
C190 põlvkonnas on kõigil autodel 4,0-liitrine V8-biturbomootor: baas-GT umbes 462–476 hj, GT S umbes 510–522 hj, GT C umbes 557 hj, GT R umbes 585 hj ja Black Series umbes 730 hj. Käigukast on paigutatud taha, tagasilla juurde, mistõttu on raskusandmed telgede vahel ühtlaselt jaotunud.
C192 põlvkonnas on mudelitel GT 55 4MATIC+ (umbes 476 hj) ja GT 63 4MATIC+ (umbes 585 hj) 4,0-liitrine V8-biturbomootor. GT 43-l on 2,0-liitrine neljasilindriline mootor elektriliselt käitatava turbokompressoriga (umbes 421 hj) ja tagavedu, ning laetaval hübriidil GT 63 S E PERFORMANCE umbes 816 hj.
Kõik versioonid tarbivad palju kütust ja nõuavad kallimaid kulumaterjale: laiu rehve, suuri pidureid ja mõnel autol keraamilisi pidurikettaid. Hinnake enne ostmist lisaks auto hinnale ka ülalpidamiskulusid.
Mida kontrollida kasutatud AMG GT ostmisel
Kontrollige hooldusajalugu ametlikus või AMG autosid tundvas teeninduses: mootori- ja käigukastiõli, pidurivedeliku vahetust. Küsige, kas autot on kasutatud ringrajal – see kulutab kiiremini pidureid, rehve ja vedrustust.
Proovisõidu ajal jälgige käigukasti: käiguvahetused peavad olema kiired ja sujuvad, ilma jõnksudeta paigalt võttes ja aeglaselt sõites. Vaadake üle esikaitseraua alumine osa ja karbid – madal auto jääb sageli äärekivide taha kinni ning suuremad vigastused võivad viidata ka tõsisemale löögile.
Kontrollige keret värvitud detailide ja ebaühtlaste vahede suhtes ning ajalugu VIN-koodi järgi, sest osa autodest tuuakse teistest riikidest, mõnikord pärast liiklusõnnetust. C192 põlvkonnal kontrollige lisaks elektroonikat, adaptiivvedrustust ja tagarattapööramist.
Versioonid
AMG GT-l ei ole tavapäraseid varustustasemeid – autod erinevad versioonide ja varustuspakettide poolest. Toome ära Euroopas kõige sagedamini kohatavad versioonid.
GT
C190, 2014–2021Esimese põlvkonna baasversioon.
- V8 biturbo, umbes 462–476 hj
- Tagavedu
- Sageli lihtsam varustus kui GT S-il
GT S
C190, 2014–2021Võimsam versioon rohkema sportvarustusega.
- Umbes 510–522 hj
- Sageli adaptiivvedrustus
- Sageli elektrooniline tagadiferentsiaal
GT C
C190Laiem kere ja tehnika, mis on üle võetud GT R-ilt.
- Umbes 557 hj
- Laiem tagaosa
- Tagarattapööramine
GT R
C190Ringrajaks kohandatud versioon.
- Umbes 585 hj
- Reguleeritav vedrustus ja aerodünaamikaelemendid
- Sageli keraamilised pidurid ja süsinikkiust detailid
GT 55 ir GT 63 4MATIC+
C192, alates 2023. aTeine põlvkond nelikveoga.
- Umbes 476–585 hj
- 9-käiguline MCT käigukast
- Sageli kaks tagaistet
GT 43
C192Teise põlvkonna kergem versioon neljasilindrilise mootoriga.
- 2,0 l, umbes 421 hj
- Tagavedu
- Väiksem kütusekulu kui V8-l
AMG GT versioonide võrdlus
| GT S (C190) | GT R (C190) | GT 43 (C192) | GT 63 4MATIC+ (C192) | |
|---|---|---|---|---|
| Kellele sobib | Sportlikuks sõiduks maanteel | Ringrajale ja kollektsiooni | Mugavamaks igapäevaseks kasutamiseks | Kiireks sõiduks iga ilmaga |
| Mootor | 4.0 l V8 biturbo, umbes 510–522 hj | 4.0 l V8 biturbo, umbes 585 hj | 2,0 l, umbes 421 hj | 4.0 l V8 biturbo, umbes 585 hj |
| Veermik | Tagarattad | Tagarattad | Tagarattad | Kõik rattad |
| Salong | Kahekohaline | Kahekohaline, sportistmed | Sageli tagaistmetega | Sageli tagaistmetega |
| Veljed (tavaliselt) | 19–20 tolli | 19–20 tolli | 20–21 tolli | 20–21 tolli |
| Hind järelturul (suhteliselt) | € | €€€ | €€ | €€€ |
GT S on soodsaim viis ehtsa V8-mootoriga AMG GT soetamiseks. Teist põlvkonda tasub valida, kui autot kasutatakse tihti ja ka talvel, kuna GT R on mõeldud vaid neile, kelle jaoks on esmatähtis ringrada või kollektsiooni väärtus.
Plussid
- Võimas V8 dünaamika ja hääl
- Kvaliteetne, sportlik salong
- Eritellimusel või silmapaistev disain
- Teine põlvkond on igapäevaselt mugavam ja võib olla nelikveoline
Miinused
- Kõrged ülalpidamiskulud
- Madal kere – ebamugav sisse istuda, kraabib äärekivisid
- Esimene põlvkond – väike pagasiruumi ja vaid kaks kohta
Korduma kippuvad küsimused
Mille poolest erineb AMG GT mudelist AMG GT 4-Door Coupé?
Need on täiesti erinevad autod. Kaheukselise AMG GT töötas AMG välja puhta sportautona, samas kui neljaukseline GT 4-Door Coupé on suur liftback nelja või viie istekoha, teistsuguste mootorite ja muu tehnikaga.
Millist AMG GT põlvkonda valida?
Esimene põlvkond C190 on odavam ja sportlikum – valige see puhta sõidunaudingu nimel. Teine põlvkond C192 on mugavam, praktilisem ja enamasti nelikveoline, mistõttu sobib see paremini igapäevaseks kasutamiseks.
Kas AMG GT sobib igapäevaseks sõiduks?
Teine põlvkond üsna hästi: see on mugavam, nelikveoline ja praktilisema salongiga. Esimene põlvkond on sportlikum: jäigem vedrustus, madal kere ja väike pagasiruum, mistõttu sobib see talviseks ja igapäevaseks sõiduks vähem.
Kui palju kütust AMG GT kulutab?
V8-versioonid tarbivad palju – segatsüklis sageli üle 12 l / 100 km, sportlikumal sõidul aga märgatavalt rohkem. Neljasilindriline GT 43 on ökonoomsem, kuid pole siiski säästlik auto.
Uuendatud 2026-10-09 · Varustustasemed ja varustus erinevad turu ja mudeliaasta järgi — kontrollige konkreetse auto varustust. · Tõlgitud automaatselt





























