Mercedes-AMG GT: покоління C190 та C192, двигуни та комплектації
Mercedes-AMG GT — спортивний купе, який від початку до кінця створила AMG. Оглядаємо перше покоління C190 та друге C192, двигуни, основні комплектації та те, що варто перевірити при покупці вживаного AMG GT.
AMG GT коротко
AMG GT представили у 2014 році як наступника SLS AMG. Перше покоління має довгу капот, низько розташований двовісний салон і V8 двигун, перенесений за передню вісь — ближче до центру автомобіля. Окрім купе також випускають Roadster з м'яким дахом.
Важливо не плутати: чотиридверний Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé (X290) — це зовсім інший автомобіль — великий спортивний ліфтбек з іншими двигунами та набагато більше місця для пасажирів. У цій статті ми говоримо про дводверний GT.
C190 та C192 — у чому відмінності
Перше покоління C190 (2014–2021 рр.) — класичний автомобіль з заднім приводом, з 4.0 л V8 бітурбо двигуном і 7-ступінчастою подвійною зчепленням коробкою передач на задній вісі. Комплектацій багато: GT, GT S, GT C, GT R, обмежений GT R Pro та екстремальний Black Series. У 2019 році оновлений модель отримав цифровий приладовий щиток і новий руль з кнопками.
Друга генерація C192 (з 2023 р.) створена разом із новим SL. Вона більша, може мати дві невеликі задні сидіння, а в більшості версій — повний привід 4MATIC+. Замість подвійної сцепної коробки передач використовується 9-ступінчаста автоматична коробка передач AMG Speedshift MCT, а в салоні — великий вертикальний екран. Нова GT більш зручна у щоденному використанні, але не така агресивна, як перша генерація.
На ринку підержаних автомобілів переважно перша генерація. Якщо важливий щоденний комфорт і повний привід, вибирайте C192, а якщо шукаєте чистого водійського задоволення і класичного відчуття від задньопривідної трансмісії — C190.
Двигуни та коробки передач
У C190 всі автомобілі мають 4.0 л V8 бітурбо двигун: базовий GT — близько 462–476 к.с., GT S — близько 510–522 к.с., GT C — близько 557 к.с., GT R — близько 585 к.с., а Black Series — близько 730 к.с. Коробка передач встановлена ззаду, біля задньої осі, тому вага розподілена рівномірно між осями.
У C192 генерації GT 55 4MATIC+ (близько 476 к.с.) і GT 63 4MATIC+ (близько 585 к.с.) мають 4.0 л V8 бітурбо двигун. GT 43 має 2.0 л чотирициліндровий двигун з електроприводним турбокомпресором (близько 421 к.с.) і задній привід, а зарядний гібрид GT 63 S E PERFORMANCE — близько 816 к.с.
Всі версії споживають багато пального і вимагають дорожчих експлуатаційних матеріалів: широких шин, великих гальмівних систем, а в деяких автомобілях — керамічних гальмівних дисків. Перед покупкою оцініть не тільки ціну автомобіля, але й витрати на його обслуговування.
Що перевірити при покупці підержаного AMG GT
Перевірте історію обслуговування в офіційному або AMG сервісі, що розуміється на автомобілях: олію двигуна і коробки передач, заміну гальмівної рідини. Запитайте, чи використовувався автомобіль на трасі — це швидше зносить гальма, шини і підвіску.
Під час тест-драйву стежте за коробкою передач: перемикання повинні бути швидкими і плавними, без ударів при русі і повільній їзді. Огляньте нижню частину переднього бампера і пороги — низькі автомобілі часто зачіпають бордюри, а більш серйозні пошкодження можуть вказувати на сильніший удар.
Перевірте кузов на наявність зафарбованих деталей і нерівностей, а історію — за VIN кодом, оскільки частина автомобілів ввозиться до Литви з інших країн, іноді після ДТП. C192 додатково перевірте електроніку, адаптивну підвіску і керованість задніх коліс.
Версії
AMG GT не має звичайних комплектацій — автомобілі відрізняються версіями та пакетами обладнання. Вказуємо версії, які найчастіше зустрічаються в Європі.
GT
C190, 2014–2021 рр.Базова версія першого покоління.
- V8 бітурбо, близько 462–476 к.с.
- Задній привід
- Часто — простіше обладнання, ніж у GT S
GT S
C190, 2014–2021 рр.Потужніша версія з більшою кількістю спортивного обладнання.
- Близько 510–522 к.с.
- Часто — адаптивна підвіска
- Часто — електронний задній диференціал
GT C
C190Широке кузов та техніка, запозичені з GT R.
- Близько 557 к.с.
- Широкий задок
- Задній привід
GT R
C190Версія для треку.
- Близько 585 к.с.
- Регульована підвіска та елементи аеродинаміки
- Часто — керамічні гальма та деталі з вуглецевого волокна
GT 55 ir GT 63 4MATIC+
C192, з 2023 р.Друга генерація з повним приводом.
- Близько 476–585 к.с.
- 9-ступінчаста коробка передач MCT
- Часто — дві задні сидіння
GT 43
C192Легша версія другої генерації з чотирициліндровим двигуном.
- 2.0 л, близько 421 к.с.
- Задній привід
- Менші витрати палива ніж у V8
Порівняння версій AMG GT
| GT S (C190) | GT R (C190) | GT 43 (C192) | GT 63 4MATIC+ (C192) | |
|---|---|---|---|---|
| Для кого підходить | Для спортивної їзди по дорогах | Треки та колекції | Для зручного щоденного використання | Для швидкої їзди при будь-якій погоді |
| Двигун | 4.0 л V8 бітурбо, близько 510–522 к.с. | 4.0 л V8 бітурбо, близько 585 к.с. | 2.0 л, близько 421 к.с. | 4.0 л V8 бітурбо, близько 585 к.с. |
| Коробка передач | Задній привід | Задній привід | Задній привід | Повний привід |
| Салон | Двійковий | Двійковий, спортивні сидіння | Часто з задніми сидіннями | Часто з задніми сидіннями |
| Рульові колеса (часто) | 19–20 кол. | 19–20 кол. | 20–21 кол. | 20–21 кол. |
| Ціна на ринку підержаних автомобілів (відносно) | € | €€€ | €€ | €€€ |
GT S — найдоступніший спосіб придбати справжній AMG GT з двигуном V8. Другий раз варто вибирати, якщо автомобіль буде використовуватися часто і взимку, а GT R — тільки для тих, кому важливі трек або колекційна вартість.
Переваги
- Вражаюча динаміка і звук V8
- Якісний, спортивний салон
- Унікальний дизайн
- Друге покоління зручніше для щоденного використання і може мати повний привід
Недоліки
- Високі витрати на обслуговування
- Низька підлога — незручно сідати, заважають пороги
- Перше покоління — маленький багажник і лише два місця
Поширені запитання
Чим AMG GT відрізняється від AMG GT 4-Door Coupé?
Це різні автомобілі. Дводверний AMG GT повністю створений AMG як спортивний купе, а чотиридверний GT 4-Door Coupé — це великий ліфтбек з чотирма або п’ятьма місцями, іншими двигунами та іншою технікою.
Яке покоління AMG GT обрати?
Перше покоління C190 дешевше і більш спортивне — обирайте його за рахунок комфорту керування. Друге покоління C192 зручніше, практичніше і часто з повним приводом, тому краще підходить для щоденного використання.
Чи підходить AMG GT для щоденних поїздок?
Друге покоління — досить добре: воно зручніше, з повним приводом і практичнішим салоном. Перше покоління більш спортивне: жорсткіша підвіска, низька підлога і маленький багажник, тому воно менше підходить для литовської зими та щоденних поїздок.
Скільки пального споживає AMG GT?
Версії з V8 споживають багато — при змішаному циклі часто більше ніж 12 л/100 км, а при спортивному водінні — значно більше. Чотирициліндровий GT 43 економічніший, але все ж не економний автомобіль.
Оновлено 2026-10-09 · Комплектації та оснащення відрізняються залежно від ринку й року випуску — перевіряйте оснащення конкретного авто. · Перекладено автоматично





























