Mercedes-Benz EQE: V295 versioonid, akud ja laadimine
Mercedes-Benz EQE on elektriline äriklassi sedaan, mida müüakse alates 2022. aastast ja mis on suuruselt lähedane E-klassile. Vaatleme EQE versioone, akusid, tegelikku sõiduulatust suvel ja talvel, laadimist ja seda, mida kasutatud EQE ostmisel kontrollida.
EQE lühidalt
EQE esitleti 2021. aastal ja see on ehitatud elektriautodele mõeldud EVA2 platvormile – samale, mida kasutab suurem EQS. Seetõttu on sellel kaarekujuline siluett, lühikesed ülendid ja avar salong. Erinevalt EQS-ist on EQE-l tavaline pagasiruumiluuk, mitte koos tagaklaasiga avanev tagaosa.
Alates 2023. aastast toodetakse ka EQE SUV-i (X294) – kõrgemat sama tehnikaga linnamaasturit. Selles artiklis räägime peamiselt sedaanist, kuid näpunäited akude, laadimise ja ostueelsete kontrollide kohta sobivad enamasti mõlemale kerele.
Versioonid ja uuendused
EQE-d toodetakse ühe põlvkonna jooksul, kuid versioonide valik on lai. Kõige levinum on ühe mootori ja tagaveoga EQE 350+. Odavam EQE 300 pakub väiksemat võimsust, EQE 350 4MATIC ja EQE 500 4MATIC on kahe mootori ja nelikveoga ning kõige sportlikumad on Mercedes-AMG EQE 43 ja EQE 53.
Autot muudavad oluliselt lisavarustus: AIRMATIC õhkvedrustus (mõnel versioonil standardvarustuses), pööramisraadiust vähendav tagarattaroost ja MBUX Hyperscreen – üle kogu armatuuri ulatuv klaasist ekraaniplokk. Järelturul mõjutab see varustus tugevalt nii mugavust kui ka hinda.
Tootja uuendab pidevalt EQE tarkvara ja muudab varustuse pakette, mistõttu on hilisemate aastate autodel sageli rohkem funktsioone. Enne ostmist võrrelge lisaks aastale ka konkreetset varustust – kaks sama versiooni EQE-d võivad oluliselt erineda.
Akud, sõiduulatus ja laadimine
Enamikul EQE-del on umbes 89–90 kWh kasutatava mahutavusega aku. Tootja (WLTP) andmetel on EQE 350+ sõiduulatus kuni umbes 650 km. Reaalselt võib suvel segasõidul sageli loota umbes 450–550 km-le, maanteel vähem.
Talvel lüheneb sõiduulatus tavaliselt umbes 20–30% ja lühikestel sõitudel isegi rohkem, kuna kütmisele kulub palju energiat. Nelikveolised ja AMG versioonid tarbivad rohkem energiat, eriti suurte velgedega.
Euroopas laetakse EQE-d CCS2 pistiku kaudu. Vahelduvvooluga kuni 11 kW, mõnel autol kuni 22 kW. Kiirlaadimisjaamades laeb EQE end umbes 170 kW-ni. Külm aku laeb aeglasemalt, mistõttu on talvel mõistlik seda eelsoojendada – seda saab teha, valides navigatsioonisüsteemis kiirlaadimisjaama.
Mida kontrollida kasutatud EQE ostmisel
Kõige tähtsam on aku seisukord. Paluge Mercedes-Benz esindusest aku seisukorra (SoH) kontrolli, mis näitab järelejäänud mahutavust protsentides. Akule kehtib tootja pikaajaline garantii – kontrollige esinduses selle tingimusi ja kehtivusaega.
Kui autol on õhkvedrustus, veenduge, et see ei vajuks seismisel viltu ega koliseks ebatasasustel sõites. Katsetage tagarattaroost, kõiki ekraane ja abisüsteeme ning küsige, kas kõik tootja tarkvarauuendused ja tagasikutsutmised on teostatud.
Osa EQE funktsioone pakuti mõnel turul tasuliste teenuste või tellimustena, seega kontrollige, mis on autole ette nähtud ja kas see säilib ka omaniku vahetumisel. Suur mass kulutab kiiresti rehve – vaadake üle rehvid ja veljed ning kontrollige ajalugu VIN-koodi järgi.
Versioonid
EQE varustustasemed erinevad turgude ja aastate lõikes: kõige levinumad on Electric Art ja AMG Line liinid ning alguses müüdi piiratud seeriat Edition 1. Allpool on toodud peamised versioonid.
EQE 300
V295Odavaim tagaveoline EQE versioon.
- Umbes 245 hj
- Tagavedu
- Sarnane aku nagu EQE 350+-l
EQE 350+
alates 2022. a.Kõige levinum suure sõiduulatusega versioon.
- Umbes 292 hj, tagavedu
- Kuni umbes 650 km WLTP järgi
- Kiirlaadimine kuni umbes 170 kW
EQE 350 4MATIC
V295Nelikvedu neile, kes sõidavad palju talvel.
- Kaks mootorit, umbes 292 hj
- Parem haarduvus libedal teel
- Veidi väiksem sõiduulatus kui EQE 350+-l
EQE 500 4MATIC
V295Kõige võimsam mitte-AMG versioon.
- Umbes 408 hj
- Sageli AIRMATIC õhkvedrustus
- Kiire kiirendus
Mercedes-AMG EQE 43 ir 53
V295Sportlikud AMG versioonid.
- Umbes 476 hj (EQE 43) ja üle 600 hj (EQE 53)
- Sportlikult seadistatud vedrustus ja pidurid
- Suurim energiakulu
EQE versioonide võrdlus
| EQE 300 | EQE 350+ | EQE 500 4MATIC | AMG EQE 53 | |
|---|---|---|---|---|
| Kellele sobib | Igapäevaseks sõiduks | Pikkadeks reisideks | Mugavuseks ja talveks | Sportlikuks sõiduks |
| Veermik / Vedu | Tagarattad | Tagarattad | Kõik rattad | Kõik rattad |
| Võimsus | Umbes 245 hj | Umbes 292 hj | Umbes 408 hj | Rohkem kui 600 hj |
| Veljed (tavaliselt) | 19 tolli | 19–20 tolli | 20–21 tolli | 21–22 tolli |
| Sõiduulatus (suhteliselt) | Suur | Suurim | Keskmine | Väikseim |
| Kasutatud autode turu hind (suhteliselt) | € | €€ | €€€ | €€€ |
Enamiku ostjate jaoks parim valik on EQE 350+: sellel on suurim sõiduulatus ja seda leidub järelturul kõige sagedamini. Nelikveolisi versioone tasub valida talve ja mugavuse nimel ning AMG-d ainult siis, kui dünaamika on esmatähtis.
Plussid
- Suur sõiduulatus (EQE 350+)
- Väga vaikne ja mugav salong
- Kiirlaadimine kuni umbes 170 kW
- Kaasaegsed juhiabisüsteemid
Miinused
- Pagasiruum on E-klassst väiksem
- Keeruline elektroonika ja kulukas remont
- Kasutatud autode väärtus langeb kiiresti
Korduma kippuvad küsimused
Kui suur on EQE reaalne sõiduulatus?
EQE 350+ läbib suvel segatsüklis sõites sageli umbes 450–550 km, maanteel aga vähem. Talvel väheneb sõiduulatus umbes 20–30%. Nelikveolised ja AMG versioonid sõidavad vähem.
Mille poolest erineb EQE mudelist EQS?
EQE on väiksem ja odavam ning tavapärase pagasiruumi luugiga. EQS on suurem, suurema akuga ja koos tagaklaasiga avaneva luugiga, mistõttu sobib paremini neile, kelle jaoks on ruum, luksus ja pikad reisid esmatähtsad.
Kas EQE-d tasub valida õhkvedrustusega?
Kui mugavus on esmatähtis – jah, sest AIRMATIC-vedrustus silub teekonarusi paremini. Kuid see on keerulisem, mistõttu tuleb kasutatud auto ostmisel kindlasti kontrollida selle korrasolekut.
Kas EQE laeb talvel hästi?
Külm aku laeb aeglasemalt, seega tasub talvel valida navigeerimissüsteemis kiirlaadija – auto soojendab aku eelnevalt üles ja laadimine on kiirem.
Uuendatud 2026-10-09 · Varustustasemed ja varustus erinevad turu ja mudeliaasta järgi — kontrollige konkreetse auto varustust. · Tõlgitud automaatselt





























