Mercedes-Benz EQE: V295 versijas, akumulators un uzlāde
Mercedes-Benz EQE ir elektriskais biznesa klases sedāns, kas tiek ražots kopš 2022. gada un izmēra ziņā ir tuvs E klasei. Apskatām EQE versijas, akumulatorus, reālo sniedzamību vasarā un ziemā, uzlādi un to, kam pievērst uzmanību, pērkot lietotu EQE.
EQE īsumā
EQE tika prezentēts 2021. gadā un izveidots uz elektroauto paredzētās EVA2 platformas — tādas pašas kā lielākajam EQS. Tāpēc tam ir loka formas siluets, īsas virsbūves pārkares un plašs salons. Atšķirībā no EQS, EQE ir tradicionāls bagāžnieka vāks, nevis kopā ar aizmugurējo stiklu atverama aizmugure.
Kopš 2023. gada tiek ražots arī EQE SUV (X294) — augstāks apvidus automobilis ar tādu pašu tehniku. Šajā rakstā mēs galvenokārt runājam par sedanu, taču padomi par akumulatoriem, uzlādi un lietota auto pārbaudi parasti der abiem virsbūves tipiem.
Versijas un atjauninājumi
EQE tiek ražots vienā paaudzē, taču versiju klāsts ir plašs. Visbiežāk sastopamais ir EQE 350+ ar vienu elektromotoru un aizmugurējo riteņu piedziņu. Lētākajam EQE 300 ir mazāka jauda, EQE 350 4MATIC un EQE 500 4MATIC ir divi elektromotori un pilnpiedziņa, bet sportiskākie ir Mercedes-AMG EQE 43 un EQE 53.
Automobili ļoti būtiski maina papildaprīkojums: pneimatiska piekare AIRMATIC (dažās versijās standarta aprīkojumā), aizmugurējo riteņu stūrēšana, kas samazina apgriešanās rādiusu, un MBUX Hyperscreen — stikla ekrānu bloks, kas stiepjas pāri visam panelim. Lietoto auto tirgū šim aprīkojumam ir liela ietekme gan uz komfortu, gan cenu.
Ražotājs pastāvīgi atjaunina EQE programmatūru un maina aprīkojuma komplektus, tāpēc vēlāko izlaiduma gadu automobiļiem bieži ir vairāk funkciju. Pirms pirkuma salīdziniet ne tikai izlaiduma gadu, bet arī konkrēto aprīkojumu — divi vienas versijas EQE var būtiski atšķirties.
Akumulatori, sniedzamība un uzlāde
Vairumam EQE ir aptuveni 89–90 kWh lietderīgās ietilpības akumulators. Saskaņā ar ražotāja (WLTP) datiem EQE 350+ ar vienu uzlādi var nobraukt līdz aptuveni 650 km. Reālos apstākļos vasarā, braucot jauktā ciklā, bieži var rēķināties ar aptuveni 450–550 km, bet uz šosejas — mazāk.
Ziemā sniedzamība parasti sarūk par aptuveni 20–30 %, bet, braucot īsos attālumos, — vēl vairāk, jo daudz enerģijas tiek patērēts salona apsildei. Pilnpiedziņas un AMG versijas patērē vairāk enerģijas, īpaši ar liela izmēra diskiem.
Eiropā EQE lādējas caur CCS2 ligzdu. Ar maiņstrāvu — līdz 11 kW, bet dažiem automobiļiem — līdz 22 kW. Ātrās uzlādes stacijās EQE lādējas ar jaudu līdz aptuveni 170 kW. Auksts akumulators lādējas lēnāk, tāpēc ziemā to ir vērts iepriekš uzsildīt — to var izdarīt navigācijā izvēloties ātrās uzlādes staciju.
Kas jāpārbauda, pērkot lietotu EQE
Pats svarīgākais ir akumulatora stāvoklis. Palūdziet Mercedes-Benz servisā akumulatora stāvokļa (SoH) pārbaudi, kas uzrāda atlikušo ietilpību procentos. Akumulatoram ir spēkā ražotāja ilgtermiņa garantija — servisā noskaidrojiet tās nosacījumus un to, cik ilgi tā vēl ir spēkā.
Ja automobilim ir pneimatiskā piekare, pārliecinieties, ka stāvot tas nesašķiebjas un, braucot pa nelīdzenumiem, piekare neklauvē. Iztestējiet aizmugurējo riteņu stūrēšanu, visus ekrānus un palīgsistēmas, kā arī pajautājiet, vai ir veiktas visas ražotāja programmatūras atjaunināšanas un atsaukuma kampaņas.
Daļa EQE funkciju dažos tirgos tika piedāvātas kā maksas pakalpojumi vai abonementi, tāpēc pārbaudiet, kas ir piesaistīts konkrētajam automobilim un vai tas paliks nemainīgs pēc īpašnieka maiņas. Lielā masa ātri dilina riepas — apskatiet tās un diskus, bet vēsturi pārbaudiet pēc VIN koda.
Versijas
EQE komplektācijas atšķiras atkarībā no tirgus un izlaiduma gada: visbiežāk sastopamās ir Electric Art un AMG Line līnijas, bet sākumposmā tika tirgota ierobežotās sērijas versija Edition 1. Zemāk norādītas galvenās versijas.
EQE 300
V295Vislētākā EQE versija ar aizmugurējo riteņu piedziņu.
- Aptuveni 245 ZS
- Aizmugurējo riteņu piedziņa
- Līdzīgs akumulators kā EQE 350+
EQE 350+
Kopš 2022. g.Visbiežāk sastopamā versija ar lielu sniedzamību.
- Aptuveni 292 ZS, aizmugurējo riteņu piedziņa
- Līdz apmēram 650 km saskaņā ar WLTP
- Ātrā uzlāde līdz aptuveni 170 kW
EQE 350 4MATIC
V295Pilnpiedziņa tiem, kuri daudz brauc ziemā.
- Divi elektromotori, aptuveni 292 ZS
- Labāka saķere slidenā ceļā
- Nedaudz mazāka sniedzamība nekā EQE 350+
EQE 500 4MATIC
V295Jaudīgākā ne-AMG versija.
- Aptuveni 408 ZS
- Bieži — pneimatiska piekare AIRMATIC
- Straujš ieskrējiens
Mercedes-AMG EQE 43 ir 53
V295Sportiskās AMG versijas.
- Aptuveni 476 ZS (EQE 43) un vairāk nekā 600 ZS (EQE 53)
- Sportiski noregulēta piekare un bremzes
- Lielākais enerģijas patēriņš
EQE versiju salīdzinājums
| EQE 300 | EQE 350+ | EQE 500 4MATIC | AMG EQE 53 | |
|---|---|---|---|---|
| Kam piemērots | Ikdienas braucieniem | Gariem braucieniem | Komfortam un ziemai | Sportiskai braukšanai |
| Piedziņa | Aizmugurējie riteņi | Aizmugurējie riteņi | Visi riteņi | Visi riteņi |
| Jauda | Aptuveni 245 ZS | Aptuveni 292 ZS | Aptuveni 408 ZS | Vairāk nekā 600 ZS |
| Diski (parasti) | 19 coll. | 19–20 coll. | 20–21 coll. | 21–22 coll. |
| Sniedzamība (relatīvi) | Liela | Lielākā | Vidēja | Mazākā |
| Cena lietoto auto tirgū (relatīvi) | € | €€ | €€€ | €€€ |
Vairumam pircēju labākā izvēle ir EQE 350+: tam ir lielākā sniedzamība, un lietoto tirgū tas sastopams visbiežāk. Pilnpiedziņas versijas ir vērts izvēlēties ziemas un komforta dēļ, bet AMG — tikai tad, ja vissvarīgākā ir dinamika.
Priekšrocības
- Liela sniedzamība (EQE 350+)
- Ļoti kluss, komfortabls salons
- Ātrā uzlāde līdz aptuveni 170 kW
- Modernas braukšanas palīgsistēmas
Trūkumi
- Bagāžnieks mazāks nekā E klasei
- Sarežģīta elektronika un dārgs remonts
- Vērtība lietoto tirgū krītas strauji
Biežāk uzdotie jautājumi
Kāda ir EQE reālā sniedzamība?
EQE 350+ vasarā, braucot jauktā režīmā, bieži vien ar vienu uzlādi veic aptuveni 450–550 km, bet uz šosejas — mazāk. Ziemā sniedzamība sarūk par aptuveni 20–30 %. Pilnpiedziņas un AMG versijām sniedzamība ir mazāka.
Ar ko EQE atšķiras no EQS?
EQE ir mazāks un lētāks, tam ir parasts bagāžnieka vāks. EQS ir lielāks, tam ir lielāks akumulators un kopā ar aizmugurējo stiklu paceļams bagāžnieka vāks, tāpēc tas labāk noder tiem, kam svarīgākā ir telpa, greznība un gari pārbraucieni.
Vai ir vērts izvēlēties EQE ar pneimatisko balstiekārtu?
Ja svarīgākais ir komforts — jā, jo AIRMATIC piekare labāk slāpē nelīdzenumus. Tomēr tā ir sarežģītāka, tāpēc, pērkot lietotu auto, noteikti jāpārbauda tās darbība.
Vai EQE ziemā lādējas labi?
Auksts akumulators lādējas lēnāk, tāpēc ziemā navigācijā ieteicams izvēlēties ātrās uzlādes staciju — automobilis iepriekš uzsildīs akumulatoru, un uzlāde notiks raitāk.
Atjaunināts 2026-10-09 · Komplektācijas un aprīkojums atšķiras atkarībā no tirgus un izlaiduma gada — konkrētā auto aprīkojumu pārbaudiet. · Tulkots automātiski





























