Dla firm: pakiety, API i import →

Volvo XC40

Samochody osobowe · Produkcja 2017–

Volvo XC40: generacje, lata produkcji i ogłoszenia.

REKLAMA Internetinė parduotuvė per 72 val. — internetines-parduotuves.lt

Generacje

Lista generacji tego modelu jest uzupełniana.

Volvo XC40 — ogłoszenia 5 ogłoszeń

Wszystkie ogłoszenia →

Cena, €

Rok

Przebieg, km

Moc, kW

Paliwo

Skrzynia biegów

Typ nadwozia

Stan

Kraj

Sprzedawca

Wyposażenie

Więcej wyposażenia
Nadwozie
Elektronika
Wnętrze
Audio i wideo
Bezpieczeństwo
Zabezpieczenia
Inne zalety
Volvo XC404

Volvo XC40

202041 047 kmDieselAutomatyczna110 kWSUV / terenowy

Volvo XC40, 2020-06, visureigis / krosoveris. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 2.0 l, 110 kW; rida: 41 047 km. 6 000 km arba 6 mėn. pardavėjo garantija. Automob…

🇱🇹 Šiauliai · ID 258
22 900 €
Volvo XC404

Volvo XC40

202045 576 kmDieselAutomatyczna140 kWSUV / terenowy

Volvo XC40, 2020-06, visureigis / krosoveris. Kuras: dyzelinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 2.0 l, 140 kW; rida: 45 576 km. 3 000 km arba 3 mėn. pardavėjo garantija. Automob…

🇱🇹 Šiauliai · ID 261
23 300 €
Volvo XC404

Volvo XC40

202358 775 kmElektrycznyAutomatyczna69 kWSUV / terenowy

Volvo XC40, 2023-04, visureigis / krosoveris. Kuras: elektra, 69 kwh; pavarų dėžė: automatinė; galia: 69 kW; rida: 58 775 km. Važiavimo vien elektra atstumas: 438 km. 6 000 km arba…

🇱🇹 Šiauliai · ID 274
27 400 €
Volvo XC404

Volvo XC40

20257 979 kmBenzynaAutomatyczna145 kWSUV / terenowy

Volvo XC40, 2025-11, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 2.0 l, 145 kW; rida: 7 979 km. 1 metų gamintojo garantija. Automobilį galima apžiū…

🇱🇹 Šiauliai · ID 290
29 900 €
Volvo XC404

Volvo XC40

202528 300 kmBenzynaAutomatyczna130 kWSUV / terenowy

Volvo XC40, 2025-06, visureigis / krosoveris. Kuras: benzinas; pavarų dėžė: automatinė; variklis: 2.0 l, 130 kW; rida: 28 300 km. 1 metų gamintojo garantija. Automobilį galima apži…

🇱🇹 Šiauliai · ID 291
30 800 €
REKLAMA Talkmio — AI live chat for your website 24/7
Volvo XC40
Zdjęcie: Vauxford, CC BY-SA 4.0
Volvo

Volvo XC40: wersje, silniki, elektryczny Recharge i wyposażenie

Volvo XC40 to kompaktowy SUV, którym Volvo w 2017 roku po raz pierwszy wkroczyło do klasy mniejszych SUV-ów. Przyglądamy się, czym różnią się wczesne egzemplarze od modeli po liftingu, jakie silniki cieszą się największą popularnością, co warto wiedzieć o elektrycznym XC40 Recharge oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego egzemplarza.

XC40 w pigułce

XC40 zadebiutowało w 2017 roku i jest produkowane do dzisiaj – to jedna generacja oparta na kompaktowej platformie CMA. Volvo dzieli ją z grupą Geely, a XC40 jest pierwszym modelem szwedzkiej marki na tej architekturze. W 2018 roku auto zdobyło tytuł „Samochodu Roku w Europie” (European Car of the Year).

Samochód jest ceniony za wyrazisty design, wygodne fotele, przemyślane wnętrze z dużą liczbą schowków oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Jest mniejszy od XC60, co ułatwia manewrowanie w mieście, jednak na tylnej kanapie i w bagażniku jest mniej miejsca niż w większych SUV-ach Volvo.

Wczesne a odświeżone XC40 – jakie są różnice

Wczesne egzemplarze (od 2018 roku) oferowano z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi oraz w wersjach wyposażenia Momentum, Inscription i R-Design. Za multimedia odpowiadał system Volvo Sensus z pionowym ekranem dotykowym.

W okolicach 2020–2021 roku silniki diesla zniknęły z oferty, ustępując miejsca miękkim hybrydom (B3, B4). Pojawiły się także hybrydy plug-in oraz w pełni elektryczne XC40 Recharge. Wraz z nimi wprowadzono nowy system multimedialny ze zintegrowanymi usługami Google.

W 2022 roku XC40 przeszedł lifting: zyskał nowe, węższe reflektory oraz zmieniony przedni zderzak, a poziomy wyposażenia przemianowano na Core, Plus i Ultimate. Później wersję elektryczną przemianowano na EX40, dlatego nowsze auta elektryczne można znaleźć w ogłoszeniach pod obiema nazwami.

Silniki i skrzynie biegów

Benzynowe: T3 (1.5 l, trzy cylindry, ok. 160 KM), T4 (ok. 190 KM) oraz T5 (ok. 250 KM, zazwyczaj z napędem na cztery koła). Diesle D3 (ok. 150 KM) i D4 (ok. 190 KM) występują głównie w starszych rocznikach. Później pojawiły się miękkie hybrydy B3 i B4.

Hybrydy plug-in T4 Recharge i T5 Recharge łączą silnik benzynowy 1.5 l z jednostką elektryczną. Zasięg na samym prądzie, w zależności od roku produkcji i kondycji baterii, wynosi kilkadziesiąt kilometrów, a zimą spada drastycznie. Większość silników współpracowała z 8-biegową skrzynią automatyczną, hybrydy i nowsze miękkie hybrydy z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową, a najsłabsze wersje były dostępne także ze skrzynią manualną.

Elektryczne XC40 Recharge początkowo oferowano z dwoma silnikami (P8, ok. 408 KM, napęd na cztery koła), a później dołączyła odmiana jednosilnikowa. Od 2023 roku wersje jednosilnikowe mają napęd na tylną oś. Pojemność akumulatorów wynosi ok. 70 kWh oraz ok. 80 kWh; realny zasięg to zazwyczaj 300–450 km, zimą o ok. 20–30% mniej. W domu i na stacjach publicznych prądem zmiennym (AC) auto ładowane jest zazwyczaj z mocą do 11 kW, a na stacjach szybkiego ładowania (CCS2) z mocą do ok. 150–200 kW, w zależności od wersji.

Co sprawdzić przed zakupem używanego XC40

Sprawdź historię serwisową oraz przebieg na podstawie baz danych przeglądów technicznych oraz historii ASO Volvo. W autach wysokoprężnych użytkowanych głównie w mieście skontroluj stan filtra cząstek stałych (DPF) oraz układu AdBlue, a automatyczna skrzynia biegów powinna zmieniać przełożenia płynnie i bez szarpnięć.

W przypadku hybryd plug-in upewnij się, że akumulator trakcyjny przyjmuje prąd, a zasięg na samym prądzie odpowiada wiekowi pojazdu. Przy oględzinach elektrycznego XC40 poproś o raport kondycji baterii (SoH), przetestuj ładowanie i dopytaj, czy wykonano aktualizacje oprogramowania.

Przetestuj działanie multimediów, kamer oraz systemów wsparcia kierowcy – wczesny system Sensus bywa powolny. Obejrzyj duże felgi i opony, a nadwozie sprawdź pod kątem lakierowanych elementów i równości szczelin.

REKLAMA Site SEO AI Audit: Every SEO issue on your site

Wersje wyposażenia

Nazwy i elementy wyposażenia różnią się w zależności od rynku oraz roku produkcji; poniżej opisujemy wersje XC40 najczęściej spotykane w Europie.

Momentum

Do liftingu w 2022 roku

Podstawowa wersja wczesnego XC40 z przyzwoitym wyposażeniem standardowym.

  • Felgi ze stopów lekkich
  • Automatyczna klimatyzacja
  • Często: reflektory LED i czujniki parkowania

Inscription

Do liftingu w 2022 roku

Bardziej elegancka odmiana dla miłośników komfortu.

  • Więcej chromowanych akcentów nadwozia
  • Często: skórzana tapicerka i drewniane wykończenia
  • Większe felgi

R-Design

Do liftingu w 2022 roku

Wersja o sportowym charakterze.

  • Czarne elementy nadwozia i kontrastowy dach
  • Sportowe fotele i kierownica
  • Często: sztywniejsze zawieszenie

Core

Od 2022 roku

Bazowa wersja odświeżonego XC40.

  • Reflektory LED
  • Multimedia ze zintegrowanymi usługami Google
  • Często: kamera cofania

Plus

Od 2022 roku

Najpopularniejszy wybór – większy komfort i bogatsze pakiety systemów asystujących.

  • Więcej systemów wsparcia kierowcy
  • Często: elektrycznie regulowane fotele
  • Często: bezdotykowo otwierana klapa bagażnika

Ultimate

Od 2022 roku

Topowa wersja z najbogatszym wyposażeniem.

  • Często: dach panoramiczny
  • Często: system nagłośnienia klasy wyższej
  • Często: kamery 360°

Porównanie wersji wyposażenia XC40

MomentumInscriptionR-DesignPlus / Ultimate
Dla kogo?Do codziennej jazdyDla komfortu i styluDla sportowego wygląduDo nowszego wyposażenia
Felgi (najczęściej)17–18 cali18–19 cali19–20 cali19–20 cali
WnętrzeStandardoweBogatsze wykończenieFotele sportoweWięcej elementów komfortu
System multimedialnySensusSensusSensusZ usługami Google
Ceny na rynku wtórnym (względnie)€€€€€€€€

Dla większości kupujących najlepszym wyborem będzie wersja Momentum lub Inscription z silnikiem benzynowym lub miękką hybrydą. Jeśli zależy Wam na nowszym systemie multimedialnym i systemach wsparcia kierowcy, warto szukać poliftowego XC40 w wersji wyposażenia Plus.

Zalety

  • Wysoki poziom bezpieczeństwa
  • Charakterystyczny design i wygodne fotele
  • Praktyczne wnętrze z dużą liczbą schowków
  • Szeroki wybór — od wersji benzynowych po elektryczne

Wady

  • Mniej miejsca w drugim rzędzie siedzeń i w bagażniku niż w większych modelach Volvo
  • Starszy system multimedialny działa powolniej
  • Na rynku wtórnym często droższy od porównywalnych wiekiem konkurentów

Najczęściej zadawane pytania

Który silnik w XC40 wybrać na rynku wtórnym?

Większości kupujących w zupełności wystarczy benzynowa jednostka T4 lub B4 — są wystarczająco mocne i dobrze znoszą jazdę miejską. Diesel D3 lub D4 opłaca się osobom dużo jeżdżącym w trasie, natomiast hybryda plug-in (PHEV) ma sens tylko wtedy, gdy możecie regularnie ładować auto w domu lub w pracy.

Jaki jest realny zasięg elektrycznego XC40 zimą?

Zależy to od wersji, prędkości i temperatury. W chłodne dni często trzeba liczyć się z zasięgiem mniejszym o 20–30% niż latem, a podczas jazdy na krótkich dystansach z częstym ogrzewaniem wnętrza — jeszcze mniejszym.

Czym XC40 różni się od C40 i EX40?

C40 to elektryczna wersja XC40 ze ściętą, przypominającą coupé linią dachu. EX40 to nowa nazwa elektrycznego XC40; pod względem technicznym to w zasadzie ten sam samochód, dlatego przy zakupie warto sprawdzić rocznik i wersję w dokumentach.

Czy XC40 nadaje się dla rodziny?

Dla mniejszej rodziny – tak: wnętrze jest praktyczne, a wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa bardzo dobre. Jeśli jednak często przewozicie dwa foteliki dziecięce i sporo bagażu, warto rozważyć większy model XC60.

Zaktualizowano 2026-10-10 · Wersje wyposażenia różnią się w zależności od rynku i rocznika — sprawdź wyposażenie konkretnego auta. · Przetłumaczono automatycznie

Komentarze

Brak jeszcze komentarzy o Volvo XC40. Podziel się doświadczeniem.

Zaloguj się, aby skomentować

Inne modele Volvo

Volvo →
REKLAMA Site SEO AI Audit — free SEO audit