Acura CL: два покоління, двигуни, Type-S та що перевірити при покупці
Acura CL — 1997–2003 рр. „Honda“ люксової марки „Acura“ вироблений дводверний купе, проданий двома поколіннями. У статті ми розглянемо його двигуни, версію „Type-S“, рідкість механічної коробки та відому проблему автоматичних коробок, на яку варто звернути увагу покупцеві.
CL коротко
Acura CL — середньорозмірний дводверний купе, створений на базі „Honda Accord“. Перше покоління вироблялося з лютого 1996 року як модель 1997 року, а друге з'явилося в жовтні 2000 року як модель 2001 року. CL став першою моделлю „Acura“, виробленою в США.
Тривалість випуску моделі була короткою: CL припинили виробляти після 2003 року, коли наближалося нове покоління „TL“, і він не мав безпосереднього наступника. У 2000–2003 роках було продано менше ніж 31 000 автомобілів другого покоління, тому в Україні він дуже рідкісний.
Яке покоління вибрати
Перше покоління (1997–1999) пропонувало 3,0 л V6 (близько 200 к.с.) і чотирициліндровий 2,2 л (до 1997 року, близько 145 к.с.), пізніше 2,3 л (1998–1999 рр., близько 150 к.с.). Чотирициліндровий варіант можна було отримати з 5-ступінчастою механічною коробкою. Кузовні панелі цинковані, що допомагає захиститися від корозії.
Друге покоління (2001–2003) було повністю перероблене і має 3,2 л SOHC V6 з системою „VTEC“; стандартна версія розвиває близько 225 к.с., а „Type-S“ — близько 260 к.с. Автомобіль міг бути з навігацією. У 2003 році змінився зовнішній вигляд: нові фари, обвідні смуги кузова та ручки дверей.
Для багатьох покупців найцікавіше — друге покоління, але його слабке місце — автоматична коробка передач (більше нижче).
Двигуни та коробки передач
Спочатку — 3,0 л V6 (J30A1) з приблизно 200 к.с. та чотирициліндровий 2,2 та 2,3 л двигуни з 145–150 к.с. Чотирициліндровий варіант міг мати 5-ступінчасту механічну коробку; в іншому випадку — автоматичну.
Потім — 3,2 л V6: 225 к.с. (автоматична коробка) або «Type-S» з 260 к.с. У 2003 році «Type-S» пропонувалася і з 6-ступінчастою механічною коробкою та обмеженим диференціалом — їх випустили небагато (на ринок США близько 3500). Критики відзначали, що механічна коробка 2001 року вже не пропонувалася, а повернулася лише у 2003 році з «Type-S».
Що перевірити при купівлі вживаного Acura CL
Головне — автоматична коробка другого покоління. Згадувалися несправності, зазвичай близько 40 000 миль (близько 65 000 км): з'являлися удари, прослизання, витік. Як одну з основних причин вказували знос трьох шестерень. Виробник продовжив гарантію, але замінені коробки також виходили з ладу, тому попросіть у продавця історію обслуговування та перевірте автомобіль під час їзди.
Механічні коробки «Type-S» рідкісніші та цінніші. Для такого автомобіля важливо перевірити, чи двигун і коробка не ремонтувалися повторно.
Оскільки це американський імпорт, перевірте історію аварій, чи автомобіль не був у ДТП, а також стан кузова. Попросіть документи, щоб він був легально ввезений і зареєстрований.
Комплектації
Назви та оснащення відрізняються залежно від ринку та років; вказуємо найчастіше зустрічальні в Європі версії.
2.2CL / 2.3CL
Перше покоління, 1997–1999Чотирициліндровий варіант з меншою потужністю.
- 2,2 л (1997 р.) або 2,3 л (1998–1999 рр.) двигун
- Можлива 5-ступінчаста механічна коробка передач
- „Premium“ комплектація з шкірою (до 1999 р.)
3.0CL
Перше покоління, 1997–1999Версія з V6 двигуном.
- 3,0 л V6, близько 200 к.с.
- „Premium“ з шкірою та підігріваними сидіннями
- Різні колеса кожного року
3.2 CL
II покоління, 2001–2003Основна версія II покоління.
- 3,2 л V6, близько 225 к.с.
- Часто — навігація
- Автоматична коробка передач з ризиком поломок
3.2 CL Type-S
II покоління, 2001–2003Спортивна версія II покоління.
- Близько 260 к.с., 17-дюймові колеса
- Жорсткіше підвішування та більші гальма
- 2003 р. — 6-ступінчаста механічна коробка передач
Порівняння версій
| 3.0CL (I karta) | 3.2 CL (II karta) | 3.2 CL Type-S | |
|---|---|---|---|
| Для кого підходить | Простий і надійний купе | Для комфорту та щоденного використання | Для комфортного водіння |
| Двигун | 3,0 л V6, близько 200 к.с. | 3,2 л V6, близько 225 к.с. | 3,2 л V6, близько 260 к.с. |
| Коробка передач | Автоматична | Автоматична | Автоматична або 6-ступінчаста механічна (2003 р.) |
| Ціна на ринку підержаних автомобілів (відносне) | € | €€ | €€€ |
Багато покупців підійде 3.0CL або 3.2 CL, якщо коробка перевірена. „Type-S“ з механічною коробкою — для колекціонерів і ентузіастів, а з автоматичною ризик така сама, як і у інших 3.2 CL.
Переваги
- Стильний, зручний купе
- „Honda“ V6 двигун з хорошим запасом потужності
- Рідкісний „Type-S“ з механічною коробкою
- Цинковані панелі кузова в перший раз
Недоліки
- Автоматична коробка передач другого покоління схильна до поломок
- Мало пропозицій в Литві
- Автомобілів з механічною коробкою дуже мало
Поширені запитання
Яке покоління Acura CL краще?
Друге покоління потужніше і сучасніше, але його автоматична коробка є проблематичною. Перше покоління простіше і без цієї проблеми, але має менше потужності. Якщо вибиратимете друге покоління — варто шукати автомобіль з документованим ремонтом коробки або механічною коробкою.
Скільки потужності має Acura CL Type-S?
Близько 260 к.с. (194 кВт), а в 2003 році пропонувалася і 6-ступінчаста механічна коробка.
Чи є CL тим самим, що Honda Accord?
Він базується на основі „Honda Accord“, але має кузов купе і є більш престижним.
Оновлено 2026-10-21 · Комплектації та оснащення відрізняються залежно від ринку й року випуску — перевіряйте оснащення конкретного авто. · Перекладено автоматично





























